• طراحی سه بعدی از کانکس مدیریتی

  طراحی سه بعدی از کانکس مدیریتی

 • بناگر طراح وسازنده کانکس های پیش ساخته

  بناگر طراح وسازنده کانکس های پیش ساخته

 • کمپ های چندقلو

  ما آنچه را که دلخواه مشتری است میسازیم- کمپ های چندقلو

 • ویلای پیش ساخته نشتارود

  ویلای پیش ساخته نشتارود - خانم دکتر صالحی

 • خرید و فروش کانکس در ایران

  مبتکر اولین فروشگاه آنلاین جهت خرید و فروش کانکس در ایران

 • برترین تولید کننده کانکس در کشور

  برترین تولید کننده کانکس در کشور

 • تنوع در محصولات بناگر

  تنوع در محصولات بناگر

 • شرکت بناگر متناسب با پلان درخواستی مشتری اقدام به تولید محصولات می نماید.

  متناسب با آنچه شما خواسته اید

خرید و فروش کانکس

شبکه های اجتماعی

تلفن های ویژه

43078000 

88995523-5

0912 48 48 0 48

جهت ارتباط با داخلی های :

 فروش(خانم صفایی )- 222 

فروش(خانم محمدی )- 111

 فنی مهندسی(آقای  احمدی )- 200

روابط عمومی (خانم درستکار)- 350

واحد مالی ( خانم شجاعی)- 300

 تدارکات (محمد آبائی )- 450  

ارسال فاکس اتوماتیک- 110

 

خرید و فروش کانکس دست دوم

خرید و فروش کانکس

خانه > مقالات > ساختمان پیش ساخته

ساختمان پیش ساخته

 

کانکس

 ساختمان پیش ساخته پانلی 

 

 

 

 

 

ساختمان پیش ساخته، نسل جدیدی از مدرنیسم و کارایی

در یکی دو قرن اخیر، پیشرفت صنایع همزمان با توسعه‌ی تکنولوژی چنان انسان را شگفت زده می‌کنند که با ارائه‌ی هر خدمت و تولید جدید، انسان هم هیجان زده می‌شود و هم مبهوت. خروجی این همکاری زیبا میان صنعت و فناوری، هم می‌تواند تسلط انسان را بر اطراف افزایش دهد و هم می‌تواند خود ابزار تسلط بر انسان باشد. اما در این میان، ارائه‌ی صنایع پیش ساخته توسط صنعت و تکنولوژی همان ایده‌آلی بوده که انسان روزی را برای رسیدن به آن تصور می‌کرده است. در این مقاله به بررسی همکاری درخشانی میان دو عنصر مهم قرن بیستم، ساختمان پیش ساخته و معایب و مزایای آن و چگونگی ساخت این ساختمان‌ها می‌پردازیم.  

 

انواع ساختمان پیش ساخته

شاید برای معرفی انواع ساختمان پیش ساخته بهتر باشد ابتدا بدانیم اصولا به چه مدل منازلی ساختمان پیش ساخته می‌گویند. ساختمان پیش ساخته به ساختمان‌هایی اطلاق می‌شود که لوازم و قطعات داخلی و خارجی آن‌ها از قبل و خارج از محل مورد نظر ساخته شده و برای نصب به مکان سکونت منتقل می‌شود. این ساختمان‌ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از؛ ساختمان پیش ساخته اداری، مسکونی، کارگاهی، خوابگاهی، ویلایی، فرهنگی، سرایداری و نمازخانه. البته در یک تقسیم بندی کلی آن‌ها به ساختمان پیش ساخته قابل حمل و غیر قابل حمل تقسیم می‌شوند. این مدل ساختمان که امروز از سبک‌های کلاسیک، فیوچریسم و پست مدرنیسم الهام زیادی می‌گیرد، در واقع نوعی ساختمان مدرن به حساب میاد. البته از ساختمان پیش ساخته در جریان جنگ جهانی اول و دوم در کشورهای درگیر برای اسکان نظامیان و آوارگان بسیار ساخته می‌شده است اما امروز کاربرد این مدل ساختمان از یک ساختمان معمولی به ساختمانی برای محل سکونت دائمی افراد تبدیل یافته است. البته این مدل ساختمان دارای مدل رایج و شناخته شده‌ای با عنوان کانکس است که کاربرد بسیاری دارد. از کانکس‌ها و دیگر ساختمان پیش ساخته در برگزاری کمپ‌ها، نمایشگاه‌ها، کارخانه‌ها، برای نگهبانی و سرایداری، برای ایجاد سرویس‌های بهداشتی، آزمایشگاهی، انبار، دفتر کار و ساختمان‌های موقت و کنترل امور تاسیساتی مجموعه‌های صنعتی و مسکونی استفاده می‌شود.

                                                                                

 

مزایا و معایب ساختمان پیش ساخته

ساختمان‌های پیش ساخته مزایا‌ی بسیاری دارند. چرا که از ابتدا هدف از ساخت‌ آن‌ها، ارائه‌ی محصولی باکیفیت و در عین حال سبک و مقاوم بوده است. اما این مزایا تا حد زیادی نیز به متریال و مصالح به کار برده شده در آن‌ها بستگی دارد. از مزایای ساختمان پیش ساخته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت شستشوی آ‌ن‌ها در بیرون و درون
 • مقاومت بالا در برابر زلزله و نیرو های جانبی
 • سرعت بالا در نصب پروژه پیش ساخته با توجه به آماده بودن این قطعات .
 • حداقل ضریب انتقال حرارت – برودت و صدا و در نتیجه صرفه جویی کامل در مصرف انرژی به جهت وجود عایقهای پلی یورتان در بدنه داخلی و خارجی و پوشش
 • قابلیت بسته بندی شدن پیش ساخته – بارگیری آسان – حمل وتخلیه راحت کلیه قطعات پوششی و استراکچر با حداقل هزینه .
 • قابلیت نصب آسان – جابجایی و تغییر فضاها – مونتاژ و دمونتاژ -  جمع آوری تمام و یا قسمتی از پروژه پیش ساخته  به دفعات .
 • بازیافت و نگهداری پیش ساخته پروژه در انبار و مصرف مجدد کلیه قطعات به میزان 95% .
 • عمر بالای ساختمان های پیش ساخته پروژه به علت استفاده از قطعات صنعتی و وجود تاسیسات برقی و مکانیکی به صورت روکار .
 • اجرای آسان پروژه ساختمان های پیش ساخته در انواع زمینهای با حداقل تنش مجاز مقاومت خاکی با توجه به سبک بودن سازه و حداقل بار مرده
 • قابلیت اضافه و کم شدن سطح زیربنای ساختمان های پیش ساخته پروژه در هر زمان و به هر مقدار و اندازه مورد نیاز .
 • امکان اجرا در ارتفاعات – پشت بام طبقات – زمینهای ناهموار – مناطق و موقعیتهای صعب العبور – فضاهای محدود 

اما با وجود تمام این مزایا، ساختمان و دفاتر پیش ساخته دارای معایبی نیز می‌باشد. به طور مثال، خریدار نظارتی بر شیوه‌ی ساخت قطعات این نوع ساختمان ندارد و امکان سفارش به صورت سفارشی نیز بسیار کم است. این مدل ساختمان‌ها تا متراژ و ابعاد مشخصی می‌توانند بسط پیدا کنند و بیشتر از دو طبقه را با سختی و هزینه‌ی بسیاری باید سفارش داد و خریداری کرد. از طرفی نیروهای متخصص کمتری در این زمینه وجود دارد و شیوه‌ی پرداخت نیز باید یکباره و به کل انجام شود.

 

                                                                                         

 

طراحی ساختمان پیش ساخته

طراحی ساختمان و کارگاه‌های پیش ساخته به سلیقه‌ی طراح و خریدار بستگی دارد. خریدار است که تعیین می‌کند ساختمان پیش ساخته‌ او چگونه باشد. نکته‌ی قابل اهمیت در این باره رضایت مشتری است. اما نحوه‌ی طراحی نیز به ماهیت استفاده از ساختمان پیش ساخته بستگی دارد. طراحی ساختمان پیش ساخته جهت دفتر کار با طراحی آن به عنوان یک ویلای دو طبقه تفاوت دارد. در طراحی ساختمان پیش ساخته مدیریت زمان و هزینه‌ی ساخت توسط تیم سازنده و طراح اهمیت بالایی دارد. از آنجا که ساختمان پیش ساخته تنها چند سال است که وارد کشور ما شده است، پیدا کردن تیم مجرب و ماهر در این زمینه کار چندان راحتی نیست. امروزه برای طراحی ساختمان پیش ساخته بیشتر از سبک‌های معماری کلاسیک، پست مدرن، مدرن، فانتزی، فیوچریسم و یا فقط ساده جهت امور کاری بهره گرفته می‌شود. به هر میزان که سبک به کار برده شده سخت‌تر و نیازمند وقت بیشتر باشد، هزینه‌ی طراحی و ساخت نیز بیشتر است.

 

                                                                                  

 

اسکلت ساختمان پیش ساخته شده

برای ساختن ساختمان پیش ساخته عموما از متریال فلزی و فولادی که انحنا و انعطاف بیشتری نسبت به بتن دارند و می‌توان سبک‌های مختلف را روی آن‌ها پیاده کرد، استفاده می‌شود. اسکلت فلزی در ساختمان پیش ساخته سبب می‌شود که این نوع ساختمان‌ها در زمان کمتر و با سوار کردن این اسکلت بر روی پایه‌ی ساخته‌شده در محل بنا شود و حتی در صورت تمایل به گسترش و بسط این ساختمان، این امکان فراهم شود که قسمت‌های مختلف را با پیچ و مهره و جوش و اتصالات به بنا اضافه کرد. تمام پانل‌ و اسکلت در کارخانه ساخته می‌شوند و به موازات پایه‌ریزی ساختمان در محل بر اساس فونداسیون عموما بتنی کوچک بدون نیاز به پی سازی بر روی زمین، طراحی آن توسط متخصصین انجام می‌شود و در آخر نکته‌ی مهم این است که مصالح به کاربرده شده در مورد این ساختمان‌ها به گونه‌ای است که سبک و آسان و گسترش پذیر و در حداقل زمان ساخت ممکن باشد.

 

 

مقاومت ساختمان‌های پیش ساخته شده در برابر حوادث

از آنجا که ساختمان‌های پیش ساخته در کارخانه و با مواد خشک و عموما از فلز ساخته می‌شود، علاوه بر عدم آسیب‌های زیست محیطی، مقاومت و ایمنی بالایی دارند. ساختمان پیش ساخته در برابر زلزله و سیل مقاوم است چرا که یکی از معیار مهم مقاومت در برابر حوادث طبیعی، کاهش وزن بناها و ساختمان‌ها است که در این صورت زلزله کمترین تاثیر را روی وزن ساختمان و ویرانی آن می‌گذارد. بنابراین مهم‌ترین ویژگی ساختمان پیش ساخته وزن سبک و اسکلت کم وزن آن و در مقابل مقاومت زیاد آن می‌باشد. به همین دلیل ساخت و استفاده از این مدل ساختمان‌ها به مناطق زلزله خیز و روی گسل پیشنهاد اول کارشناسان می‌باشد.

با تمام این مزایا و قابلیت‌های ساختمان‌های پیش ساخته، اگر مایل به خرید یا سفارش این ساختمان‌های سبک و مقاوم را دارید، مجموعه‌ی صنعتی کاروان با نام شناخته‌شده‌ی بناگر آماده‌ی ارائه‌ی انواع خدمات و تولیدات پیش ساخته با بیش از بیست سال سابقه‌ی تولید می‌باشد و می‌توانید با مراجعه به سایت یا تماس از خدمات مشاوره‌ای این مجموعه نهایت استفاده رو ببرید. رضایت مشتری هدف اول و برتر است.

 
تگها : کانکس
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
طراحی سایت با مهریاسان